{لیوان کاغذی تبلیغاتی} کاغذهای مورد استفاده برای تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی


کاغذهای مورد استفاده برای تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی

به دلیل اینکه از لیوان یکبار مصرف کاغذی برای نگهداری مایعات استفاده می شود پس ساختار این ظروف باید به گونه ای باشد که آب به داخل کاغذ نفوذ نکند. از این رو کاغذ لیوان کاغذی به شکل کلی نمی تواند یک مقوای ساده باشد و حتما باید یک طرف آن به مواد پلی اتیلن آغشته شده باشد. به این صورت که یک لایه نازک از مواد پلی اتیلن در قسمت داخلی لیوان یکبار مصرف کاغذی وجود دارد که مانع نفوذ آب به کاغذ می شود.

 

سبزکاپ

کاغذهای مورد استفاده برای تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی

به دلیل اینکه از لیوان یکبار مصرف کاغذی برای نگهداری مایعات استفاده می شود پس ساختار این ظروف باید به گونه ای باشد که آب به داخل کاغذ نفوذ نکند. از این رو کاغذ لیوان کاغذی به شکل کلی نمی تواند یک مقوای ساده باشد و حتما باید یک طرف آن به مواد پلی اتیلن آغشته شده باشد. به این صورت که یک لایه نازک از مواد پلی اتیلن در قسمت داخلی لیوان یکبار مصرف کاغذی وجود دارد که مانع نفوذ آب به کاغذ می شود.

مواد اولیه تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی

وجود پلی اتیلن در لیوان یکبار مصرف کاغذی موجب می شود برای تولید لیوان کاغذی از چسب استفاده نشود و تنها با استفاده از حرارت و هیترهای دستگاه تمام اتصلات اجزای لیوان کاغذی (قسمت هایی که باید به هم بچسبند) انجام شود.

در بازار لیوان کاغذی و در بازار کاغذ در کشور ما کاغذهای مختلفی برای تولید لیوان کاغذی موجود می باشد. کاغذهای موجود را می توان به دو دسته ی داخلی و خارجی تقسیم کرد که کاغذهای خارجی موجود در بازار را به سه دسته عمده کره ای ، هندی و چینی تقسیم کرد. قیمت این کاغذها بر اساس وزنشان محاسبه می شود که کمترین وزن 198 گرم و بیشترین وزن 250 گرم می باشد. استحکام لیوان کاغذی وابسته به وزن کاغذ می باشد. هرچه ضخامت کاغذ بیشتر باشد لیوان کاغذی محکم تر و هرچه ضخامت کمتر باشد لیوان کاغذی ضعیف تر است.

سایز های لیوان کاغذی

در حالت کلی ظروف یکبار مصرف کاغذی سایزهای مختلفی دارند که در بین این ظروف، لیوان کاغذی، دارای چند سایز کلی است که برای موارد گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور معمول لیوان یکبار مصرف کاغذی با دو معیار سی سی و اُنس سنجیده می شود.

کوچکترین لیوان یکبار مصرف کاغذی که عموما برای مصارف تستر و سمپلینگ و …. استفاده می شود، لیوان کاغذی 70 سی سی می باشد که به آن لیوان کاغذی شات و یا 3 اُنس نیز گفته می شود. یک سایز بزرگ تر از لیوان کاغذی شات ، لیوان کاغذی 110 یا 120 سی سی هست که آن هم عموما برای اسپرسو و تستر استفاده می شود. سایز دیگر لیوان کاغذی 180 سی سی است که برای استفاده های گوناگونی در بازار موجود است.

اما سایز بعدی لیوان کاغذی که بیشترین استفاده و بیشترین محبوبیت را در بین سایزهای لیولن کاغذی دارد و همینطور پرفروش ترین لیوان کاغذی نیز محسوب می شود ، لیوان کاغذی 225 سی سی یا همان لیوان کاغذی 220 سی سی هست که سایز مرسوم لیوان کاغذی محسوب می شود. سایز 360 سی سی لیوان کاغذی، برای انواع نوشیدنی ها استفاده می شود. لیوان کاغذی 360 و 480 سی سی بیشتر در کافه ها و فست فود ها استفاده می شود. بزرگتر از این سایز نیز وجود دارد که می توان به لیوان کاغذی 560 و 640 سی سی است که تقریبا می توان گفت بزرگترین سایز لیوان کاغذی شمرده می شوند. بزرگتر از سایزهای ذکر شده در بالا، دیگر در گروه لیوان کاغذی جایی ندارند و در گروه پاپ کرن و سطل قرار می گیرند.

 

سبزکاپ 

طراحی لیوان کاغذی

در هر محصولی طراحی و زیبایی بصری اصلی مهم می باشد. از این رو در طراحی لیوان کاغذی تبلیغاتی نیز باید به طراحی و زیبایی طرح روی محصول توجه کافی نمود. در نگاه اول طرح چاپ شده روی لیوان یکبار مصرف کاغذی و دیگر محصولات کاغذی است که مورد توجه اشخاص قرار می گیرد.

به طور مثال در طراحی لیوان یکبار مصرف کاغذی 220 سی سی رعایت چند مورد الزامی است:

* اولین مورد این است که برای طراحی لیوان یکبار مصرف کاغذی از نرم افزار کُرل استفاده نمایید که نرم افزاری  پرکاربرد در فضای طراحی خطی شمرده می شود.

* مورد بعدی که حتما باید رعایت شود این است که طرح ارسالی لیوان کاغذی شما باید با فرمت رنگی باشد و از ارسال طرح لیوان کاغذی با فرمت RGB بپرهیزید زیرا RGB برای نمایش در مانیتور می باشد و هنگام چاپ لیوان کاغذی رنگ آن تغییر می کند.

* آخرین مورد کیفیت عناصر بصری موجود در طرح لیوان کاغذی است که نباید کیفیت آن ها پایین باشد برای مثال برای چاپ لوگو روی لیوان کاغذی، از فایل اصلی لوگوی خود استفاده کنید تا در چاپ لیوان کاغذی افت کیفیت پیدا نکند.

لیوان کاغذی تبلیغاتی

در جامعه امروز با توجه به رقابت موجود در بازار، تبلیغات به امری مهم و یک نیاز بدیهی تبدیل شده است. در تجارت، بازاریابی و بازارسازی یکی از موثرترین ابزار، تبلیغات است. تبلیغات راهی است برای آگاهی بخشی در مورد کالا، خدمات و یا محصولات. سوال اینجاست چه روش تبلیغاتی موثر است؟ روش های معروف و مرسوم مانند بیلبورد، تیزر تبلیغاتی تلویزیونی و رادیویی، ابزارهای تبلیغاتی رسانه ای، هدایای تبلیغاتی و یا راه های دیگر؟

از سوی دیگر امروزه بنا بر دلایل مختلف ظروف یکبار مصرف جایگاه ویژه و پرطرفداری پیدا کرده اند و این ظروف علی الخصوص لیوان یکبار مصرف کاغذی استفاده روز افزونی دارند. لیوان کاغذی در نگاه اول فقط یک کالای مصرفی تلقی می شود ولی با اندکی زیرکی می توان آن را به یک ابزار تبلیغاتی مؤثر تبدیل نمود. فقط کمی خلاقیت نیاز دارد و یک مجری مجرب و خلاق. به بیان ساده هر صاحب کالا، خدمات و محصولی برای رساندن پیام و تبلیغ خود با مشورت و بهره گیری از متخصصان در زمینه چاپ لیوان تبلیغاتی به شکلی مناسب به هدف خود دست یابد.

مزایای لیوان کاغذی تبلیغاتی

به طور واضح تبلیغات نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود که باعث رونق بیشتر در کار و در نهایت فروش بیشتر می شود. از این رو روش های مختلفی برای تبلیغات وجود دارد که می توان از تبلیغات تلویزیونی، بیلبورد، فضای مجازی، روزنامه و کاتالوگ، هدایای تبلیغاتی و… نام برد. پیشنهاد ما برای بهتر دیده شدن محصول یا خدمات شما چاپ برند روی لیوان یکبار مصرف کاغذی می باشد که محدودیتی برای پخش و انتشار آن نیست، زیرا تا زمانی که لیوان کاغذی استفاده نشده همواره می توان آن را در معرض استفاده قرار داد.

چاپ لیوان تبلیغاتی را هم می توان در ادارات و ارگان ها برای نوشیدن مایعات برای پرسنل و یا ارباب رجوع استفاده کرد و هم در نمایشگاه ها و سمینارها و مراسمات و میهمانی ها. از سویی چاپ لیوان کاغذی هزینه کمتری نسبت به تبلیغ در تلویزیون و یا بیلبورد دارد.

ماشین آلات تولید لیوان کاغذی

برای تولید لیوان کاغذی علاوه بر کاغذ مخصوص لیوان کاغذی و مرکب مخصوص برای چاپ لیوان کاغذی و سلفون و کارتن های بسته بندی مهم ترین موضوع ماشین آلات تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی و لیوان کاغذی است که در نبود آن عملا تولید صورت نمی گیرد. ماشین آلات تولید لیوان کاغذی انواع مختلفی دارد که در کشور ما تقریبا از یک نوع آن استفاده می شود که سازنده های آن شرکت ها و کشورهای مختلفی هستند اما از لحاظ شکل و ظاهر و کارایی تقریبا همه دستگاه های لیوان کاغذی در یک سطح هستند.

دستگاه های موجود در ایران که مورد استفاده تولیدکنندگان قرار می گیرند عموما ساخت کشور چین و یا کره هستند. از معروفترین برندهای چینی می توان به لوژو، یوتای و ویکتوری اشاره کرد که در بین برندهای مختلف بیشترین استفاده را در بین تولیدکنندگان لیوان کاغذی دارند. شرکت سبزکاپ علاوه بر تولید لیوان های کاغذی در زمینه تولید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف نیز فعالیت می کند که دستگاه های تولیدی خود را با کیفیت بالا و با گارانتی یک ساله به مشتریان عرضه می نماید.


  • درج کننده مطلب: خانم م. سلطانی
  • ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
  • ۶۵۱