{لیوان کاغذی} ظروف کاغذی سرمایه گذاری سود آور


ظروف کاغذی سرمایه گذاری سود آور

تولید ظروف یکبارمصرف کاغذی بسیار سودآور و در حال گسترش است. تحقیقات انجام شده میگوید مواد پلاستیکی حدودا ۳۰۰ سال در طبیعت باقی می‌مانند و برخی دیگر گفته اند حدودا ۵۰۰ سال در طبیعت می‌مانند و تجزیه نمی‌شوند، اما برخی کارشناسان صنعت پلاستیک محاسبات را غیرواقعی می‌دانند و می‌گویند مدت تجزیه مواد پلاستیکی  نهایتا 100 سال است.
 با این حال فارغ از اینکه کدام عدد به واقعیت نزدیک ‌تر است باید بدانیم استفاده از ظروف یکبارمصرف پلاستیکی اتفاق خطرناکی در دهه‌های اخیر جهان است که نه‌ تنها در ایران، بلکه در سایر نقاط دنیا مشکلات بسیاری برای صنعت و محیط ‌زیست بوجود آورده است.

با این حال در دنیا گام های جدیدی برداشته شده که در ایران نیز قابل مشاهده است و البته هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب راه بسیار درازی را در پیش داریم. با این حال استفاده از ظروف یکبارمصرف پلاستیکی در دنیا در حال فراموشی است و متاسفانه در ایران  هنوز شاهد مصرف بی رویه این محصولات هستیم البته به تازگی گام های اولیه جهت حذف ظروف یکبار مصرف پلاستیکی برداشته شده است.

هم اکنون باید مصرف اصلی ظروف یکبار مصرف به نوع ظروف یکبار مصرف کاغذی تغییر پیداکند چرا که خطرات و مضرات ظروف یکبار مصرف پلاستیکی خیلی زیاد است. نگاهی به وضعیت واردکنندگان ماشین آلات ظروف یکبار مصرف کاغذی و تولید شدن این محصولات بیشتر از گذشته ما را با این سرمایه گذاری پر سود آشنا می کند.
ظروف یکبار مصرف

توجیه اقتصادی تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

وجود مواد اولیه و تولید آن در شرکت‌های پتروشیمی داخلی، قیمت مناسب ماشین‌آلات ایرانی، با در نظر گرفتن تیراژ تولیدی و کیفیت ظروف نسبت به ماشین‌آلات خارجی، پایین بودن قیمت انرژی حتی بعد از هدفمند کردن حامل‌های انرژی نسبت به کشورهای همسایه، تأمین نیروی کار متخصص و نیمه‌متخصص به‌عنوان استاد کار و کارگر فنی در داخل کشور، قیمت مناسب زمین ،سوله و سالن تولید نسبت به سایر کشورها، بالا رفتن آمار استفاده از ظروف یکبار مصرف کاغذی به‌صورت تصاعدی و صادرات از مواردی هستند که طرح تأسیس، تولید و بهره‌برداری و صادرات در این شاخه را توجیه می‌کنند.

مزیت لیوان کاغذی نسبت به لیوان پلاستیکی

لیوان‌های کاغذی پس از مصرف و ورود آن به محیط ‌زیست چون از جنس طبیعی است به‌راحتی توسط میکروارگانیسم‌های خاک تجزیه می‌شود و مواد آن به چرخه خاک بازمی‌گردد. به گزارش دریک، در ایران بدلیل مصرف بی رویه ظروف یکبار مصرف پلاستیکی که همگی تجزیه ‌ناپذیر هستند، دولت و به ‌خصوص شهرداری‌ها را برای معدوم کردن این مواد دچار مشکلات زیاد  و هزینه‌های هنگفتی کرده است. تولید ظروف کاغذی به دلیل کاهش بار مالی و تجزیه‌ پذیر بودن آن مورد حمایت دولت است و به این دلیل سرمایه‌ گذاری در این بخش سودآوری مناسبی به دنبال خواهد داشت و توجیه مناسبی جهت ارائه به «وزارت صنایع و دریافت مجوزهای لازم» برای دریافت وام را داراست.

فضای مورد نیاز دستگاه‌های تولید لیوان کاغذی

ابعاد هر دستگاه تولید لیوان کاغذی حدود ۲٫۵ × ۱٫۲ است که بابت هر دستگاه حدود ۵۰ تا ۶۰ متر فضا مورد نیاز است. این معیار با در نظر گرفتن فضا برای دستگاه تولید لیوان کاغذی، مواد اولیه لیوان کاغذی و انبار محصولات است و البته بسته به تعداد دستگاه و مقدار مواد اولیه خریداری شده قطعا قابل گسترش است.

ماشین آلات ظروف یکبار مصرف کاغذی

قیمت دستگاه‌های مورد نیاز

اگرچه دستگاه‌های تولید ظروف یکبارمصرف کاغذی در ایران نیز ساخته می‌شود اما اغلب آنها ساخت کره و چین‌ هستند و به ‌صورت استوک نیز در بازار موجود است و قیمت‌هایی متفاوتی دارند. نگاهی به بازار ماشین‌آلات به ما می‌گوید که قیمت‌ها حدودا از 30 میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون تومان در نوسان است. بیش از 7۰ درصد کارخانجات ایران فقط ماشین آلات وارداتی دارند و خود تولید کننده ی ظروف یکبار مصرف کاغذی هستند. ما در سبزکاپ مفتخریم که بجز تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی جز آندسته از کارخانجات تولید کننده ی ماشین آلات ظروف یکبار مصرف کاغذی تمام ایرانی هستیم.

مواد اولیه تولید ظروف کاغذی

مواد اولیه این صنعت از کشورهای چین، کره، هندوستان و چند کشور دیگر توسط بازرگانان ایرانی وارد کشور می‌شود و پس از چاپ و برش براساس نیاز و سفارش مشتری (تولیدکننده) تحویل خواهد شد. با توجه به ضرورت تولید مواد اولیه در کشور اخیرا نیز زمینه‌ای فراهم شد تا مواد اولیه در کشور تولید شود و در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد. بنابراین خریداران دستگاه‌های تولید ظروف کاغذی و به‌خصوص لیوان کاغذی دغدغه‌ای بابت مواد اولیه نخواهند داشت.

سود حاصل از تولید لیوان کاغذی

سودآوری در تولید لیوان کاغذی، بستگی به تولید کننده و تلاش او دارد. هر دستگاه به‌ طور میانگین در روز ۲۵ هزار عدد لیوان تولید می‌کند که سود آن براساس هزینه‌های کارگر، برق صنعتی یا غیر‌صنعتی، آب و. . . متغیر است. چنانچه تولید‌کننده مالک فضای مورد نیاز باشد و خود اقدام به تولید کند، نیازی به کارگر ندارد و در نتیجه سود بیشتری خواهد داشت. سود حاصل از هر عدد لیوان از شش تومان تا ۹ تومان است که نسبت مستقیم با توضیحات پیشین در این باره دارد. البته سودآوری دیگری نیز می‌توان انجام داد. در این خصوص با بازاریابی و بستن قرارداد برای چاپ طرح و نقش و نام شرکت‌ها، موسسات و ارگان‌ها و… روی محصولات، می‌توان به درآمد بیشتری رسید.

پیشنهاد کسب و کار

استفاده از ظروف یکبار مصرف کاغذی به صورت روزافزون رو به رشد است و این روزها تب استفاده از ظروف یکبار مصرف کاغذی به قدری فراگیر و گسترده شده که برخی از مردم حتی در مهمانی‌های دوستانه خود ترجیح می‌دهند برای صرفه‌جویی در وقت و انرژی خود از این ظروف استفاده کنند به طوریکه در سال‌های اخیر شاهد افزایش روزافزون مغازه‌ها و فروشگاه‌های ظروف یکبار مصرف کاغذی هستیم و طبیعتا با توجه به تحقیقات بعمل آمده لیوان کاغذی و به طور کلی ظروف کاغذی بهترین نوع یکبار مصرف ها از لحاظ بهداشت فردی به شمار می روند.

آن‌طور که از شواهد امر بر می‌آید و کارشناسان این صنعت می‌گویند تولید ظروف یکبارمصرف کاغذی بسیار سودآور است و در آینده‌ای نزدیک نیز گسترش بیشتری خواهد یافت.
سبزکاپ تولید کننده ی ظروف یکبار مصرف کاغذی و آماده ارائه ماشین آلات ظروف یکبار مصرف کاغذی می باشد که هم تولید کننده و هم وارد کننده ی این محصولات بوده و بهترین مشاوره در زمینه خرید ماشین آلات را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.


  • درج کننده مطلب: خانم ه. خزایی
  • ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
  • ۳۵۱