ایجاد تغییراتی مفید در سبک زندگی


لیوان کاغذی یکبار مصرف ساخته شده از کاغذ است که با پوششی از جنس پلاستیک یا موم اندود شده است، استفاده از موم یا پوشش پلاستیکی موجب جلوگیری از نشت مایعات و خیس شدن لیوان کاغذی می گردد. لیوان یکبار مصرف کاغذی از منابع تجدیدپذیر تهیه و تولید می شوند. لیوان کاغذی باید از کاغذهای بهداشتی و مناسب ساخته شوند. تنها در این صورت است که می توان از آن ها برای نگهداری از مایعات گرم و سرد و مواد غذایی تر در طولانی مدت استفاده نمود.

سبزکاپ

استفاده از لیوان یکبار مصرف کاغذی دارای طیف گسترده ای می باشد. اکنون زمانی مناسب برای وارد شدن به جمع مصرف کنندگان ظروف یکبار مصرف کاغذی و معرفی آن ها به دوستان و آشنایان خود می باشد. به ایجاد تغییراتی مفید در سبک زندگی خود و خویشاوندان و دوستان خود کمک نمایید. مزایای بسیاری در استفاده از لیوان یکبار مصرف کاغذی در مقایسه با ظروف یکبار مصرف ساخته شده از مواد دیگر مانند پلاستیک وجود دارد. ظروف یکبار مصرف کاغذی در سراسر جهان به عنوان روشی مناسب و کاربردی برای جلوگیری از ایجاد آلودگی و فساد در مواد غذایی مورد توجه قرار گرفته اند. همچنین این نوع ظروف اغلب به دلیل داشتن ظاهری زیبا و شیک چشم نوازتر هستند که این موضوع به خودی خود باعث جذب بیشتر مشتریان به ظروف یکبار مصرف کاغذی شده است.

لیوان یکبار مصرف کاغذی دارای مزایای متعددی می باشند. که در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهد شد:

 • لیوان یکبار مصرف کاغذی و دیگر ظروف کاغذی با فرآیندی بسیار ساده و با استفاده از مواد خام اولیه و بهداشتی با کمترین مواد زائد ساخته می شوند که این مسئله به بازیافت سریع تر این ظروف کمک بسیاری خواهد کرد.
 • استفاده از ظروف یکبار مصرف کاغذی برای استفاده در مجالسات ترحیم، ازدواج، همایش ها و مهمانی های خانوادگی، مسافرت، مراسم چای و ... گزینه مناسبی محسوب می شود.
 • طرح ها و ظاهر جذاب لیوان یکبار مصرف کاغذی و سایر محصولات کاغذی و همچنین عدم تولید مواد سمی در طبیعت، این ظروف را از دیگر ظروف یکبار مصرف متمایز می کند.
 • لیوان یکبار مصرف کاغذی می توانند به صورت سفارشی با طرح های سفارشی مانند لوگو، نام تجاری یا یک پیام تبلیغاتی چاپ و تولید شوند. چاپ لیوان تبلیغاتی امروزه به عنوان یک روش کم هزینه و شکیل برای تبلیغات شرکت ها، برندهای مختلف، تجارت ها و ... مورد استقبال صاحبان مشاغل قرار گرفته اند.
سبزکاپ

محصولات و کابرد آن ها:

* لیوان یکبار مصرف کاغذی برای نوشیدن چای و دیگر نوشیدنی های داغ مورد استفاده قرار می گیرند.
* جعبه های کاغذی به صورت گسترده در راه آهن، جشنواره ها، هتل ها، جلسات، مراسم های خانگی و برنامه های دورهمی استفاده می شوند.
* پیش دستی های کاغذی اغلب در جشن تولد ها و دورهمی های کودکانه در طرح ها و رنگ های مختلفی به بازار عرضه شده اند. این نوع ظروف و همچنین تم های تولد اغلب برای برگزاری جشن تولد کودکان مورد استقبال خانواده ها قرار گرفته اند.
* از دیگر محصولات کاغذی می توان به کاسه بستنی، لیوان پاپ کرن در اندازه های متفاوت، لیوان سیب زمینی، ساک خرید و ... اشاره نمود.

محدوده این محصولات اغلب از 50 میلی لیتر تا 250 میلی لیتر است، این واحد تولید به عنوان یک واحد کوچک در نظر گرفته می شود. در حال حاضر، مردم در سراسر جهان آگاهانه برای کنترل آلودگی ثابت قدم هستند و همه به دنبال استفاده از محصولات سازگار با محیط زیست می باشند. هر لیوان پلاستیکی 50 تا 80 سال زمان برای تجزیه لازم دارد که این باعث ایجاد خرابی در طبیعت و همچنین ایجاد مشکلات عدیده بر سلامتی و طول عمر انسان می شود.

تولید ظروف یکبار مصرف با کیفیت تر نسبت به ظروف پلاستیکی، از راه هایی است که می توان وجود ظروف یکبار مصرف پلاستیکی را تا حد زیادی کاهش داد. ظروف یکبار مصرف باید دارای خصوصیاتی همچون وزن کم و حمل آسان و به طور عمده ای بدون آسیب رساندن به محیط زیست و سلامت انسان باشند. این موضوع نیاز به تولید ظروف کاغذی را افزایش می دهد و مشتریان را به استفاده از این ظروف تشویق خواهد کرد.

پتانسیل بازار و مواضع بازاریابی

طیف گسترده ای از لیوان یکبار مصرف کاغذی در حال حاضر در هند تولید و به بازار عرضه می شود. لیوان یکبار مصرف کاغذی به عنوان یک کسب و کار با پتانسیل بالا برای هند محسوب می شود. هدف از تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی رفع نیازها و رضایتمندی مشتریان می باشد. ارزیابی لیوان یکبار مصرف کاغذی به تعداد مشتریانی که از آن استفاده می کنند بستگی دارد. در صورتی که تقاضا برای لیوان یکبار مصرف کاغذی رشد خوبی داشته باشد، شرکت ها، در هدفمند کردن تولیدات خود و بازار این نوع محصولات موفق خواهند شد. به طور مثال، لیوان یکبار مصرف کاغذی محصولی است که مصرف روزانه آن بسیار بالا است و در بازاریابی آن ها مشکلی وجود نخواهد داشت زیرا مصرف کنندگان از مزایای استفاده از لیوان های کاغذی به طور کامل آگاهی دارند.

لیوان یکبار مصرف کاغذی بازار بالقوه ای در شرکت های فناوری اطلاعات، مؤسسات آموزشی، شرکت ها، رستوران ها، فست فودها، فروشگاه های چای، نمایندگان محصولات غذایی و سوپر مارکت ها و ... پیدا کرده اند.

موارد ضروری

 • چاپ کاغذ PE
 • حلقه پایین
 • بسته بندی مواد

فرآیند تولید

از تولید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف اتوماتیک برای فرآیند تولید لیوان کاغذی یکبار مصرف استفاده می شود. فرآیند کلی دستگاه قالب گیری لیوان یکبار مصرف کاغذی از سه مرحله تشکیل شده است.

در زیر به این مراحل اشاره می نماییم:

 • مرحله اول:
  بعد از انتقال کاغذ، شکل دادن به دیواره های لیوان کاغذی انجام می شود و بعد از اتمام این قسمت لیوان کاغذی به مرحله بعدی منتقل می شود.
 • مرحله دوم:
  شکل دادن قسمت تحتانی لیوان کاغذی و پیوستن آن به دیواره های لیوان و بعد از آن پیچاندن لبه های لیوان کاغذی می باشد.
 • مرحله سوم:
  عمدتا شامل 45 درجه زاویه جدا سازی، حرارت دادن، پیچش یا حلقه زنی قسمت پایین، پیچش یا حلقه زنی لبه می باشد. به این ترتیب ماشین ها، از قسمت های مهم در به پایان رساندن روند تولید لیوان کاغذی هستند.