مراحل تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی


لیوان ‌های کاغذی و نوشیدنی های داغ همواره به هم مرتبط می باشند. با اضافه کردن مقدار کمی از خاک رس به ته لیوان و چرخاندن سریع آن، خاک رس به منافذ دیواره ها نفوذ کرده و باعث ضد آب شدن لیوان یکبار مصرف کاغذی می ‌گردد، اگرچه این امر کمی مزه و بوی مقوا را تغییر می‌ دهد. لیوان یکبار مصرف کاغذی برای نوشیدنی های سرد، یکسان عمل نمی‌ کند و بسته به چگالش، اشکال بیرونی لیوان کاغذی را بی ثبات می ‌کند. به منظور برطرف کردن این مشکل لایه بیرونی و درونی را با موم می پوشانند.

سبزکاپ

جنس لیوان کاغذی به شکلی است که به راحتی میتوان روی آن چاپ لوگو و رنگ های تبلیغاتی خود را استفاده کرد و از باز خورد بسیار عالی لیوان کاغذی تبلیغاتی نهایت استفاده را برد. چاپ لیوان یکبار مصرف کاغذی به صورت چاپ افست انجام می شود. که این چاپ برای تیراژ های 1000 تا 5000 به صورت چاپ عمومی (استفاده از چند فرم مختلف کنار هم) است و در کارهای با تیراژ بالاتر به دلیل بالا رفتن قیمت چاپ لیوان تبلیغاتی، به صورت اختصاصی صورت می گیرد.

استفاده از لیوان کاغذی تبلیغاتی می ‌تواند روشی مؤثر برای تبلیغ نام تجاری شما باشد که با چاپ لوگو یا عکس برندتان بر روی لیوان کاغذی تبلیغاتی می ‌توانید پیام شرکتتان را به مخاطبان خود برسانید. لیوان کاغذی تبلیغاتی جزء کالاهای تبلیغاتی کم هزینه می‌ باشد و از آن می‌ توان در همایش‌ ها، رستوران‌ ها و فست فود ها، نمایشگاه‌ ها، هیات های مذهبی، بیمارستان ها، ادارات دولتی و خصوصی، شرکت های تولید چای و نوشیدنی های سرد و گرم و ... استفاده کرد.

دستگاه طراحی عمومی و طراحی اختصاصی بر روی لیوان یکبار مصرف کاغذی

برای پرینت شکل و رنگ روی لیوان یکبار مصرف کاغذی از بلوک های پلاستیکی نصب شده روی سیلندر با رنگ های مختلف استفاده می ‌کنند. منطبق کردن رنگ‌ها و پرینت اشکال پیچیده مشکل بوده ولی سیستم فلکسوگرافی (flexography) این مشکل را حل کرده و چاپ طرح های پیچیده ی عمومی و اختصاصی را میسر ساخته است که برای تیراژ بالای 10000 استفاده می ‌شود. روش چاپ مستقیم (dirextxprinting) بر روی لیوان یکبار مصرف کاغذی در تیراژ پایین ‌تر از 1000 مورد استفاده قرار می‌ گیرد .جوهرهای رنگی بهینه شده اند و پایه های آبی دارند، سمی و مضر نیستند و از پاک شدن در حرارت های بالا مصون هستند.

سبزکاپ

مراحل آماده سازی های اولیه تا آماده سازی نهایی لیوان یکبار مصرف کاغذی

در مرحله اول کاغذهای گلاسه براق توسط دستگاه مخصوص روکش دار کردن، ماده پلی اتیلن را بر روی کاغذ ها روکش می کنند. این ماده پلی اتیلن در واقع همان عاملی هست که سبب جلوگیری از نشت مایعات و بروز اشکالاتی از این قبیل می شود. شایان ذکر است: اگر کاغذ به صورت یک طرفه روکش شود به آن کاغذ سینگل و اگر به صورت دوطرفه روکش دار شوند آن را دابل می گویند. پس از طی روند روکش دار کردن با ماده پلی اتیلن، کاغذ روکش دار شده در ابعاد سفارش داده برش داده شده و به صورت شیت آماده سازی می شوند .قابل ذکر است کاغذ در ابعاد 65×90 جهت آماده سازی بدنه چاپ لیوان کاغذی و رولی به عرض 7 سانتی متر جهت پلمپ کردن کف لیوان کاغذی آماده می شود.

طرح لیوان یکبار مصرف کاغذی یا لیوان کاغذی تبلیغاتی بر روی یک قالب خاص که بخشی از قطاع یک دایره می باشد چیدمان و طراحی می شوند و در نهایت براساس تاییدیه نهایی از جانب مشتریان، جهت آماده سازی فیلم خروجی به لیتوگرافی ارسال می گردد. بعد از آماده سازی چهار زینک مجزا بر مبنای چهار رنگ اصلی چاپ، زینک ها بر روی ماشین چاپ افست بسته شده و روند چاپ صورت می گیرد. بدیهی است که در روند چاپ امکان اختلاف رنگی در حدود 10% با رنگی که در مانیتور مشاهده می فرمایید محتمل خواهد بود و این امر یک مقوله طبیعی است.

پس از انجام پروسه چاپ از دستگاه مخصوصی با عنوان لترپرس برای برش نهایی قالب لیوان یکبار مصرف کاغذی استفاده می شود و کاغذ چاپ شده را به اصطلاح به استروک یا همان کاغذ بدنه لیوان کاغذی تبدیل می نماید. سپس استروک‌ها آماده تولید نهایی می‌باشند. استروک ها با دستگاه های مخصوص تولید لیوان کاغذی تبلیغاتی یا لیوان یکبار مصرف کاغذی به صورت تمام اتوماتیک و در محیطی کاملا بهداشتی و استریل روند تولید خود را می‌گذرانند.

برای هر دستگاه یک اپراتور کافی است، وظیفه این اپراتور قرار دادن کاغذ استروک شده لیوان یکبار مصرف کاغذی در محل ورودی دستگاه و سپس انتقال لیوان های تولید شده به دستگاه شیرینک می باشد . در این مرحله دیگر تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی به پایان رسیده و تنها بسته بندی آن در کارتن ها باقی مانده است که آن هم بعد از شیرینک، در کارتن ‌هایی که دارای استحکام بالا به جهت جلوگیری از بروز ضایعات حمل در حین ارسال به باربری هستند، بسته بندی می شوند.

سبزکاپ در راستای تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی و همچنین تولید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف مانند دستگاه تولید بشقاب کاغذی مشغول به فعالیت می باشد. از جمله تولیدات سبزکاپ می توان به لیوان یکبار مصرف کاغذی ، لیوان کاغذی تبلیغاتی ، و بشقاب های کاغذی اشاره نمود.
همچنین این تولیدی خدماتی همچون چاپ لیوان کاغذی و چاپ لیوان تبلیغاتی را هم ارئه می نماید. همان طور که در قسمت بالا توضیح داده شد تمامی مراحل با درنظر گرفتن استاندارد و کیفیت مطلوب صورت می‌پذیرند.
چنانچه مایل به سفارش محصولات سبزکاپ می باشید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.